Skip to main content
instanbul mokka

Istanbul Mokka i Bakszysz – jaki to dodatek?

Istanbul to jedna z naszych ulubionych gier ekonomicznych, w którą nasz siedmiolatek również bardzo chętnie gra! Dlatego tym bardziej nie mogliśmy się doczekać rozszerzania w postaci Istanbul Mokka i Bakszysz. Co się teraz zmieniło? Zobaczcie!

Ogólnie nie jestem zwolenniczką dodatków do gier. Czasami, jak człowiek się już przyzwyczai do podstawki to nawet nie chce mu się zmieniać tego co jest i „uczyć” zasad na naowo. Jeśli chodzi o Istanbul Mokka i Bakszysz, to zaważyła ta kawa, że po nią sięgnęłam 🙂 I nie żałuję!

instanbul mokka pudelko

 

Co znajdziemy w pudełku?

Filmik z unboxingu już jest na naszym kanele Graszki.pl więc zapraszam:

W podstawce nie ma fizycznie żadnych znaczników surowców w postaci drewnianych elementów, także tutaj te worki z kawą świetnie to uzupełniają. Nowe lokacje i nowe możliwości zdobywania rubinów są bardzo na plus! Jakość elementów świetna. Od dawna podoba mi się graficznie ta gra, więc Istanbul Mokka i Bakszysz nie były dla mnie niczym nowym i cieszę się, że konwencja została utrzymana.

Ocena wykonania i grafiki: 5/6

instanbul mokka kawa

instanbul mokka ratusz

instanbul mokka tawerna

 

Zasady gry Istanbul Mokka i Bakszysz?

Czasami trudno wytłumaczyć zawiłość niektórych rzeczy i reguł w grze tak na sucho, ale postanowiłam nagrać filmik przedstawiający nowe możliwości jakie daje dodatek.

Zapraszam:

Stopień trudności (dla siedmiolatka): 4/6

 

Więcej możliwości

Teraz to dopiero czuć tę pogoń za rubinami! Emocje są naprawdę ogromne. Non stop trzeba liczyć, kombinować i „biegać” po targu, by zdobyć potrzebne nam liry, surowce, kawę, czy rubiny. A przeciwnicy są o krok przed nami lub za nami. Gra może i jest dla średniozaawansowanych, ale z jednej strony dzieci szkolne już w nią mogą zagrać, a gracze, którzy już są na wyższym poziomie z pewnością znajdą tu dobrą zabawę.

Gra z dodatkiem zajmuje trochę więcej miejsca i jest więcej rozkładania. Doszłam już do perfekcji i zajmuje mi to już tylko około 4 minut 😉 ale wciąż trzeba to brać pod uwagę. Mogę już zdradzić, że będzie insert do tej gry, by uporządkować elementy i uprościć rozkładanie gry.

Nie wyobrażam sobie już tej gry bez dodatku i dzięki niemu częściej będzie ona lądować na naszym stole. Już sama ilość rozgrywek odkąd otworzyliśmy dodatek pokazuje jak bardzo podoba się w domu i nie tylko. Ponadto gra za każdym razem wygląda inaczej, ponieważ losowo wybieramy położenie kafli. Jedynie trzeba pilnować by fontanna była w śdroku oraz by Herbaciarnia znajdowała się o trzy lokacje od Czarnego rynku. Spróbujcie, bo z dodatkiem Mokka i Bakszysz już nie jest tak prosto jak w samej podstawce! 

Czas rozłożenia na stole: 4 min.

Regrywaność: 5/6

Nasza ogólna ocena: 5/6

 


Uwaga, uwaga!

Gra Istanbul Mokka i Bakszysz jest dostępna w naszym sklepie internetowym graszki.pl

Zapraszamy serdecznie 🙂

instanbul mokka blokada

instanbul mokka karty gildii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *